Wydział Oświaty Urzędu Miasta Poznania
Głównym celem projektu jest zmniejszenie dysproporcji w dostępie do nowoczesnej infrastruktury edukacyjnej i sportowej między szkołami miasta Poznania. Inwestycja związana z budową wielofunkcyjnej sali gimnastycznej wraz zapleczem sanitarno-szatniowym oraz dodatkową powierzchnią dydaktyczną i administracyjną zdecydowanie poprawi parametry techniczno-użytkowe obecnego budynku szkolnego. W efekcie stworzony zostanie atrakcyjny zespół funkcjonalno-przestrzenny w nowo zagospodarowanym terenie. Realizacja projektu wpłynie na poszerzenie oferty edukacyjnej Zespołu Szkół nr 1 im. Józefa Kostrzewskiego o nowe elementy, między innymi takie jak wzrost i uatrakcyjnienie obowiązkowych oraz dodatkowych zajęć edukacyjnych, sportowych i rekreacyjnych dla uczniów szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Podjęta inwestycja wzmocni również społeczny potencjał tego obszaru miasta, przyczyniając się do zwiększenia roli edukacji szkolnej jako czynnika rozwoju społecznego i rozszerzenia integracji mieszkańców osiedli Smochowic i Krzyżownik.
Wykonawcą dokumentacji projektowej jest pracownia architektoniczna: Michnowicz Staszewski ARCHITEKCI z Poznania. Na podstawie opracowanej koncepcji architektonicznej i Programu Funkcjonalno-Użytkowego został wykonany wielobranżowy projekt budowlany, na który wystąpiono o decyzję pozwolenia na budowę (uzyskaną w dniu 28 sierpnia 2015 r. o nr 1792/2015).
28 września 2015 r. podpisano umowę z Generalnym Wykonawcą REM-BUD R. Grzebyszak G. Wiatrowska Spółka jawna, w której określono następujące terminy wykonania zamówienia: 30 listopada 2016 r. termin końcowy, a w tym w ramach poniższych etapów:
- wykonanie wielobranżowej dokumentacji wykonawczej – 12 listopada 2015 r.;
- wykonanie wszystkich robót budowlanych – nie później niż do 31 października 2016 r.;
- uzyskanie pozwolenia na użytkowanie obiektu (termin nieprzekraczalny) – nie później niż do 30 listopada 2016 r.
12 października 2015 r. przekazano plac budowy Generalnemu Wykonawcy i przystąpiono do prac związanych z przygotowaniem placu budowy. Do połowy grudnia, wykonano, m.in.:
- Podłoża betonowe pod ławy fundamentowe z betonu kl. C12/15,
- Montaż zbrojenia ław fundamentowych z wyprowadzeniem zbrojenia do trzpieni i słupów oraz instalacji odgromowej (bednarki) połączonej ze zbrojeniem,
- Betonowanie ław fundamentowych kl. C20/30,
- Wykonano ściany fundamentowe przyziemia z bloczków betonowych,
- Wykonano izolację powłokową fundamentów i ścian fundamentowych przyziemia,
- Zasypano i zagęszczono ściany fundamentowe przyziemia,
- Ocieplenie ścian przyziemia – Styropianem ekstrudowanym,
- Ściany konstrukcyjne z bloczków wapienno-piaskowych wraz z wykonaniem rdzeni żelbetowych,
- Montaż płyt stropowych kanałowych wraz z wykonaniem wieńcy i ścian attyki,
- Ścianki działowe.
Lokalizacja (pdf): tutaj
Planowane rozpoczęcie robót budowlanych – październik/listopad 2015 r.
Planowane zakończenie robót budowlanych – 30 listopada 2016 r.
Zadanie zrealizowano - wszystkie roboty budowlane wykonano wyprzedzająco, w stosunku do przyjętego harmonogramu rzeczowo-finansowego.
Â
Środki własne z budżetu Miasta Poznania